Czarodzieje Dusz

OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW W MTB

DLA OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ PROFESJONALNĄ POMOCĄ PSYCHOLOGICZNĄ

TRZECIA EDYCJA MISTRZOSTW ODBYŁA SIĘ 13 MAJA 2012 W LEGIONOWIE KOŁO WARSZAWY

DRUGA EDYCJA MISTRZOSTW ODBYŁA SIĘ 15 MAJA 2011 W LEGIONOWIE KOŁO WARSZAWY

PIERWSZA EDYCJA MISTRZOSTW ODBYŁA SIĘ 23 MAJA 2010 W PIASECZNIE KOŁO WARSZAWY

TAK BYŁO… NA RAZIE SIĘ SKOŃCZYŁO…, A JUŻ DZIŚ I TAK WSKAKUJ NA ROWER:)

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach w roku 2012:

Dystans Fit Kobiety – Bogusława Nizioł – Warszawa

Dystans Mega Kobiety – Ewa Walasek – Mysiadło

Dystans Fit Mężczyźni – Michał Kurczewski – Warszawa

Dystans Mega Mężczyźni – Jan Kaliszewski – Warszawa

WITAJCIE!

Pomysł zorganizowania zawodów związany jest z naszą pasją jeżdżenia na rowerze. Pojawił się w naszych głowach w styczniu 2010 roku, stał się możliwy dzięki pozytywnemu przyjęciu przez Ewę i Czarka Zamanów, organizatorów maratonów rowerowych MazoviaMTB Marathon. W ten sposób w roku 2010 odbyły się pierwsze mistrzostwa. Pgoda nam dopisała, było bardzo słonecznie, choć błota było całkiem sporo po okresie intensywnych opadów. Uśmiech na twarzach który towarzyszył na twarzach kolejnych zawodniczek i zawodników dojeżdżających do mety pokazywał, że i w błocie można dobrze się bawić.

Nasze zaproszenie do udziału w zawodach skierowane jest do każdego kto spełnia pewne podstawowe warunki, które podajemy poniżej:

– ważne jest, żebyś miał na czas zawodów sprawny technicznie rower, który umożliwia jazdę w terenie – popularnego „górala”, lub coś podobnego,

– na trasę wyruszą wyłącznie osoby, które oprócz sprawnego roweru będą miały na głowach kask twardy (zwykły rowerowy kask),

– wiesz, że przynajmniej co jakiś czas bierzesz udział w „wycieczkach rowerowych” w czasie których, bez „zawału serca” potrafisz przejechać 20-30 km lub nawet więcej,

– jeśli rzadko jeździsz na rowerze, to wiesz, że uprawiasz inne formy aktywnego spędzania czasu – bieganie, gry zespołowe, forsowne spacery,

– wiesz, że wysiłek fizyczny (chociażby umiarkowany) to rzecz, która jest znana Twojemu organizmowi.

W planowanych przez nas mistrzostwach mogą wziąć udział dwie zupełnie inne grupy zawodników z całą gamą różnorodności pomiędzy nimi.

Pierwsza grupa – to rowerowi turyści – ludzie, którzy czasami wsiadają na rower, czasami biegają, jazda na rowerze to sposób na aktywne spędzanie czasu i dbanie o własną kondycję (fizyczną i psychiczną), którzy biorąc udział w zawodach bardziej liczą na to, że po prostu dadzą radę przejechać dystans wyścigu, lecz niekoniecznie mają zamiar się ścigać.

Druga grupa – to kolarze – ludzie, którzy amatorsko, bardziej lub mniej na serio trenują kolarstwo, jazda na rowerze to sposób na uprawianie sportu, a udział w zawodach związany jest z chęcią rywalizacji i ścigania się z innymi.

Każdego z Was – który odnajdujE się w powyższych słowach – bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych mistrzostwach, które prowadzone będą zarazem na serio, jak i z przymrużeniem oka. Każdą osobę, która spełnia formalne warunki regulaminu mistrzostw, a zarazem wie, że umiarkowany wysiłek jest dla niej bezpieczny zachęcamy do podjęcia tego wyzwania. Zarejestruj się, opłać startowe, zadbaj o rower, rozwijaj własną kondycję – przyjedź i spotkaj się z nami na trasie zawodów. Jeśli chcesz przyjedź ze swoja rodziną, ponieważ maratony MazoviaMTB Marathon to impreza rodzinna – w zawodach startują także dzieci na dystansie hobby, często wraz z opiekunami, a w samym miasteczku zawodów zawsze znajdą się jakieś rozrywki przeznaczone dla dzieci.

Serdecznie pozdrawiam

Tomek Świtek

ROWER NADAL ISTNIEJE W NASZYM ŻYCIU, PRZESTALIŚMY JEDNAK ORGANIZOWAĆ TE ZAWODY, JEDNAK STRONA POZOSTAJE DOSTĘPNA ZE WZGLĘDÓW SENTYMENTALNYCH:) DO SPOTKANIA NA TRASACH, ŚCIEŻKACH I BEZDROŻACH ROWEROWYCH:)