Aktualności

 

OFERTA SPECJANA – jesienne spotkanie z TSR w Centrum Rozwiązań Warsztaty z uznanymi praktykami SFBT ze Stanów Zjednoczonych – prof. T. Nelson i P. King: 16-19.09.2017 TORUŃ.  –  2017-08-16

Pamela King (USA): Dzieci, trauma i Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (16-17.09.2017)
Ten dwudniowy, interaktywny warsztat zapewni dużo przestrzeni na rozmowę o tym, co sprawdza się w pracy z traumą. Uczestnicy zyskają praktyczne, skoncentrowane na rozwiązaniach strategie, m.in.: jak zarządzać flashbackami, sytuacjami spustowymi oraz postraumatycznymi odruchami. Zarówno dorośli, jak i dzieci niestety doświadczają trudnych wydarzeń. Zapraszając ich do poszerzenia takiego wydarzenia o pomocne reakcje i strategie odkrywamy nowe, cenne informacje. Poza traumą, której doświadczyli, życie naszych klientów składa się również z codziennych przyjemności, relacji i innych wydarzeń, które dzieją się równolegle ze zmaganiami. Powinniśmy spojrzeć na klienta, jako na „całość”. Jeżeli jako terapeuci jesteśmy wystarczająco silni, żeby za nimi podążyć, klienci okazują się wystarczająco mądrzy, żeby wskazać kierunek. Dyskusje, przykładowe nagrania, dzielenie się zasobami sprawią, że ten warsztat będzie miejscem na porozmawianie o tym: kiedy, czy i jak efektywnie rozmawiać o traumie w sposób skoncentrowany na rozwiązaniach.
Uczestnicy:
Zrozumieją założenia integrowania terapii przez zabawę z modelem TSR,
Zrozumieją użyteczność technik TSR w pracy z dziećmi i rodzinami,
Nauczą się przynajmniej 5 adaptacji techniki skalowania i używania pytań o preferowaną przyszłość z dziećmi i młodzieżą, na których wpłynęły traumatyczne wydarzenia,
Nauczą się 5 metod rozmowy skoncentrowanej na rozwiązaniach wokół traumy,
Podzielą się zasobami oraz źródłami materiałów do pracy z traumą, przy użyciu TSR,
Będą doświadczać i praktykować.

Thorana Nelson (USA): Superwizja własna-jak się superwizować i jak konsultować się z innymi?
(18-19.09.2017)
Ten dwudniowy interaktywny warsztat będzie zawierał rozmowy o tym, jak się superwizujemy. Model TSR jest użyteczny w wielu obszarach praktyki, włączając w to pracę kliniczną, ale też własne życie. Podczas warsztatu zastanowimy się nad tym, co szczególnie działa w trakcie superwizji (elementy nauki własnej) i jak możemy użyć tych pomysłów konsultując innych oraz superwizując własną pracę kliniczną. Będziemy rozmawiać, będziemy praktykować, będą miały miejsce sesje „na żywo”, tak, żeby spełnić Wasze największe nadzieje co do tego warsztatu. Więc koniecznie o tym pomyślcie.

Uczestnicy będą:
Koncentrować się na tym co działa w superwizji i konsultacji,
Rozmawiać o wspólnych użytecznych praktykach,
Doświadczać superwizji „na żywo” z wykorzystaniem użytecznego monologu wewnętrznego,
Praktykować własną superwizję i konsultacje,
Konsultować się z prowadzącą warsztat,
Doświadczać i ćwiczyć.

Cena warsztatu: każdy z warsztatów 500,00 zł
Zapisy: przez stronę Centrum Rozwiązań. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPRASZAMY!BARDZO KORZYSTNA OFERTA DLA WSZYSTKICH INSTYTUCJI NA ZAMAWIANE SZKOLENIA DO KOŃCA MAJA, A REALIZOWANE W OKRESIE LIPIEC/SIERPIEŃ 2017 – PODAJ HASŁO „EDUKACYJNE WAKACJE” (katalog szkoleń Katalog_CentrumPSR)

> Ruszył cykl TSR podstawy – co warto jest umieć:) dostępny dla każdego na naszym kanale youtube. Wpadnij na stronę z materiałami video –  i oglądaj:)

> Nasz najbliższy kalendarz: KALENDARZ 2017

> Na stronie z materiałami nowe nagranie video – przykładowa sesja pracy w obszarze suicydalnym.

> Nowe terminy – TSR podstawowy – wiosna i jesień 2017 – Warszawa i  jesień 2017  – Wrocław tutaj

>Uwaga!!! Dla każdego od szkolenia podstawowego wzwyż… intensywne, bolesne, a radosne, pełne praktyki i wyzwań trzydniowe seminarium wakacyjne w Centrum PSR z Tomkiem Świtkiem… chcesz rozwijać swoje umiejętności w TSR? Przybywaj!
Daty: 28-30 lipca 2017
Do wyboru udział w jednym/dwóch/trzech dniach
pt 10.30 – 18.30, sobota 9.00-17.00, niedziela 9.00 – 16.00
Cena za jeden dzień: 140 zł, cena za dwa dni – 250, cena za trzy dni 340 z

Każdego dnia:
– analiza video Waszych/naszych nagrań,
– jedna gra terenowa,
– wspólna praca na środku
– plus różności z obszaru TSR.
Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany pisz/dzwoń – kontakt na naszej stronie www.centrumpsr.eu
PS! …a wieczorami? …też może się dziać:)

> Zapisujcie się na szkolenia specjalistyczne TSR – edycja warszawska i poznańska.

> Dzieją się kolejne edycje szkolenia zaawansowanego TSR – Warszawa 2017, Toruń 2017 oraz Lublin 2017. Kolejne edycje w przygotowaniu – więcej na  na www.stsr.pl

> Zapraszamy na tegoroczną ogólnoświatową konferencję podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach – Bad Soden, Frankfurt, Niemcy. Szczegóły na stronie www.sfworldconference.org. Konferencja ta odbywa się zamiast corocznej konferencji European Brief Therapy Association.

sfworld

> Podczas ostatniej konferencji Solution Focused Brief Therapy Association w Haliax, Kanada Tomek Świtek  prezentował warsztat na temat programu „Trzylatki skoncentrowane na rozwiązaniach”, a także wystąpi jako prelegent podczas sesji plenarnej poświęconej zmianom w TSR, w czym zresztą się specjalizujemy:) Nagranie z prezentacji tutaj.

> Ruszyły szkolenia specjalistyczne TSR dla absolwentów szkoleń na poziomie podstawowym i zaawansowanym przygotowane w ramach programów certyfikacyjnych PSTTSR oraz IASTI

> SZKOŁA TERAPII SKONCENTROWANEJ NA ROZWIĄZANIACH  

logostsrSzkolenia zaawansowane z zakresu TSR realizowane są w ramach Szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, współtworzonej przez trzy wiodące w Polsce ośrodki szkoleniowe, tj. Centrum PSR, Centrum Rozwiązań i Laboratorium ETSR. Formuła tak daje sposobność nie tylko poznania tajników TSR, ale także doświadczenia odmiennych sposobów pracy trenerów, posiadających różne doświadczenia zawodowe. Szczegółowe informacje na ten temat i kwestionariusz zgłoszenia na szkolenia zaawansowane znajdziecie na stronie: www.stsr.pl

> ZAPRASZAMY do odwiedzenia naszego kanału na YouTube

NOWY ZARZĄD PST-TSR! Podczas posiedzenia walnego zgromadzenia PSTTSR odbyły się wybory w wyniku których został wyłoniony nowy zarząd: prezes – Jacek Szczepkowski, członkowie zarządu – Klara Sztyler – Małek oraz Magda Szutarska! życzymy powodzenia!

 

>NAJNOWSZY ARTYKUŁ TOMKA ŚWITKA NA TEMAT MODELU SYTUACYJNEGO W RAMACH TSR (w j. angielskim) – PRZECZYTAJ

>NA STRONIE SOLUTIONFOCUSEDNEWS MOŻNA OBEJRZEĆ WYWIADY TOMKA ŚWITKA ZROBIONE PODCZAS KONFERENCJI SFBTA W SANTA FE, NOWY MEKSYK, USA.

> JEŚLI CHCESZ BYĆ Z NAMI PRAWIE „ON LINE” ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA NASZEJ STRONY NA FACEBOOKU!  ZAPOZNAJ SIĘ Z DZISIEJSZYM – „TSR NA DZIŚ” – STRONA CENTRUM PSR NA FACEBOOKU:  ODWIEDŹ NAS

> NA STRONIE WWW.SOLUTIONFOCUSEDNEWS.COM DOSTĘPNE SĄ  POSZCZEGÓLNE CZĘŚCI WYWIADU Z TOMKIEM ŚWITKIEM – GŁÓWNIE O MODELU SYTUACYJNYM W RAMACH TSR, NA TEMAT KTÓREGO ARTYKUŁ UKAŻE SIĘ W PAŹDZIERNIKU 2014 W INTERNATIONAL JOURNAL FOR SOLUTION FOCUSED PRACTICE WWW.IJSFP.COM

> PLANUJESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZYM SZKOLENIU, LECZ ZNAJDUJESZ SIĘ W SYTUACJI W KTÓREJ TRUDNO CI SFINANSOWAĆ SZKOLENIE – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI – szkolenia # centrumpsr.eu – MOŻEMY CI ZAPROPONOWAĆ KORZYSTNY SYSTEM FINANSOWANIA RATALNEGO – W PRZYPADKU SZKOLENIA PODSTAWOWEGO – 10 rat x 150,00 zł, W PRZYPADKU SZKOLENIA ZAAWANSOWANEGO 12 RAT x 210,00 z. W PRZYPADKU WYBORU – SZKOLENIE PODSTAWOWE I ZAAWANSOWANE W JEDNYM (CZYLI DECYDUJESZ SIĘ NA STARCIE NA UDZIAŁ W OBU SZKOLENIACH) – OFERTA 24 RATY. SZCZEGÓŁY MAILOWO. POTRZEBUJESZ INNEGO ROZWIĄZANIA? ZAPRASZAMY!

(powyższe ceny dotyczą szkolenia w Warszawie – oferta na pozostałe szkolenia mailowo)

> GORĄCO POLECAMY:  SOLUTIONFOCUSEDNEWS – MIEJSCE, GDZIE MOŻESZ NP. OBEJRZEĆ WYWIADY Z PRAKTYKAMI STOSUJĄCYMI TSR (materiał po angielsku)

 

 

ŚCIEŻKI CZASU I ZMIAN

Ruszył Pielgrzym, aby Nowe oswoić,
Chciał, aby bardziej Nim się stawać mogło.
Brat- Czas ziarenkami opadającymi w klepsydrze
Pielgrzyma zmieniał,
Smagany wiatrem przystawał,
Stawał by Pięknem Chwili się nacieszyć…
Siebie w Niej rozpoznać i uczyć się z Nią żyć.
Czy Pielgrzym to Ty?
Czy Pielgrzym to Ja?

Autor: m.p.

image

image